Tu jestem: Strona startowa > Galeria

Galeria

Lekcja ogrodnictwa w praktyce.

16 listopada klasa Iap oraz Tomek i Janek z klasy IIcp pod opieką pani Basi i Marysi udali się do gliwickiej Palmiarni.
Pewnie nie wszyscy z Was wiedzą, że w tym miejscu można "na żywo" zetknąć się z florą i fauną innych stref klimatycznych. Możliwość zobaczenia na "własne oczy" owocujących egzotycznych drzew, takich jak bananowiec, krzew pomarańczy czy kawowiec, pozwalają lepiej zapamiętać poznawane w szkolnych podręcznikach wiadomości.
Ogromne wrażenie robią też rzadkie okazy egzotycznych gadów: gekonów czy węży.

Serdecznie polecamy zwiedzenie tego miejsca, a skromną zachętą niech będzie fotorelacja z naszej wycieczki.

Wycieczka do NOSPRu

Tydzień śląski

żyj smacznie i zdrowo

Kolędowy most z naszym udziałem

Zespół Szkół nr 6 uczestniczy w przedsięwzięciach środowiskowych. Jednym z ostaniach ważnych wydarzeń był „Kolędowy most”- czyli z spotkanie przy kładce nad torami. Jego celem było pogłębienie więzi pomiędzy mieszkańcami sąsiednich dzielnic. „Wiele instytucji obejmuje swoim oddziaływaniem zarówno Osiedle, jak i Boguszowice Stare.

Jasełka po śląsku

Przedstawienie Jasełkowe w Zespole Szkół nr 6 to od lat jedno z ważniejszych wydarzeń, którym żyje cała społeczność szkolna. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele czy pracownicy szkoły byli bardzo zaangażowani w przygotowanie całego widowiska. Efekty wspólnej, kilkutygodniowej pracy mogliśmy podziwiać w czwartek 20 grudnia.

Sportowe współzawodnictwo w pływaniu

Staraniem Stowarzyszenie „DLA DOBRA” oraz Zespołu Szkół nr 6 na krytej pływali MOSiR w Rybniku Boguszowicach zorganizowano 11 grudnia Międzynarodowe Zawody Pływackie. Przedsięwzięcie otrzymało wsparcie z Miasta Rybnika w ramach zadania"Międzynarodowa Integracja Sportowa Rybnik 2017".

Warsztaty w Domu Kultury w Boguszowicach

07 grudnia br. klasy IICu, IIIDp oraz IIICp z paniami Joasią, Bożenką i Danusią Wybrali się do Domu Kultury w Rybniku – Boguszowicach.

Zmodernizowana szkoła z nowym busem

Zespół Szkół nr 6 w Rybniku świętował w środę 6 grudnia dwie bardzo ważne uroczystości. W siedzibie placówki z udziałem wielu znamienitych gości dokonano oficjalnego oddania szkoły po gruntowej termomodernizacji. Koszt inwestycji zakładający także budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią oraz bieżni wyniósł blisko 4 miliony złotych. Drugim niezwykle ważnym i długo wyczekiwanym momentem było przekazanie i poświęcenie nowego szkolnego busa.

Autor zdjęć: Sławomir Chwołka

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach

W ostatnich dniach listopada, w zimowej już aurze uczniowie wzięli udział w wyjeździe do Katowic. Głównym celem wycieczki był koncert edukacyjny w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia.

Wycieczka zawodoznawcza do "Manufaktury Smakowitości"

W ramach trwających IX Rybnickich Dni Kariery wolontariusze Zespołu Szkół nr6 w dniu 18 listopada odwiedzili restaurację „Manufaktura Smakowitości” w Boguszowicach, którą prowadzi „Fundacja Zawodowo Pomagamy”.

"Żubrowisko" w Jankowicach i ogrody Kapias w Goczałkowicach Zdrój

 „Żubrowisko” w Jankowicach i ogrody Kapias w Goczałkowicach Zdrój to miejsca, które 10 października 2017 roku odwiedziło 15 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami. Zapraszamy do fotorelacji z wycieczki.

"Spacer po moim mieście"

Zespół Szkół nr 6 był obok Zespołu Szkół Technicznych koordynatorem działań odbywających się w ramach IX Rybnickich Dni Kariery. Organizatorem przedsięwzięcia była Rybnicka Platforma Poradnictwa Zawodowego.

Zespół Szkół nr 6 uczestniczył w RDK

Zespół Szkół nr 6 był obok Zespołu Szkół Technicznych koordynatorem działań odbywających się w ramach IX Rybnickich Dni Kariery. Organizatorem przedsięwzięcia była Rybnicka Platforma Poradnictwa Zawodowego.

Spotkanie projektowe Narva 2017

Zapraszamy do fotorelacji ze spotkania w Estonii, w ramach realizowanego projektu Erasmus+ "I am Prosperous".

Warsztaty rzemieślnicze "Moje talenty na rynku pracy"

Dzięki projektowi Stowarzyszenia DLA DOBRA działającym przy Zespole Szkół nr 6 w Rybniku w dniu 17 października przeprowadzono w naszej szkole warsztaty rzemieślnicze.

Zakopane 2017

Fotorelacja z wyjazdu do Zakopanego.

Dzień Edukacji Narodowej 2017

Przedstawiamy zdjęcia z akademii przygotowanej przez uczniów oraz nauczycieli Zespołu Szkół nr 6 z Rybnika.

Paradnie na paradzie ryb

Zespół Szkół nr 6 uczestniczył w II rybnickiej paradzie ryb. Tegoroczne przedsięwzięcie wpisało się w Festiwal z Ikrą i odbyło się w sobotę 9 września na rybnickim rynku. Udział reprezentantów szkoły był związany z realizacją projektu Stowarzyszenia „DLA DOBRA”, które otrzymało grant z Miasta Rybnika. Projekt nosił tytuł „Ze smokiem do Krakowa, a z rybą u nas” zakładał wykonanie smoka, który najpierw uczestniczył w zorganizowanej w czerwcu wielkiej paradzie smoków, a następnie został „przerobiony” na rybę i wziął udział w rybnickiej paradzie.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 6 w gronie najlepszych

Koniec roku szkolnego sprzyja podsumowaniom osiągnięć edukacyjnych. Zdobywanie nowej wiedzy, podnoszenie swoich kwalifikacji czy osiąganie sukcesów na różnych polach jest bardzo ważne w życiu każdego człowieka zwłaszcza dla młodych ludzi, którzy dopiero stają u progu zawodowej kariery.

Spotkania z cyklu „Poznaj nieznane oblicze znanej Ci osoby”

Spotkanie to odbyło się w bibliotece szkolnej z panią Grażyną Bryła, matką naszego ucznia. Pani Grażyna zaprezentowała swoje prace szydełkowe: ozdoby świąteczne, okienne, na stoły.

Wycieczka do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu

W poniedziałek 29 maja uczniowie klas zawodowych oraz klasy trzeciej gimnazjalnej wraz z nauczycielami odbyli wycieczkę do Muzeum w Oświęcimiu. Na miejscu przywitał nas przewodnik pan Paweł Grabczak, który oprowadził nas po wielu obiektach i przeprowadził lekcję z naszą młodzieżą pt. „Trudne – proste słowa”.
Uczniowie bardzo poważnie potraktowali „ spacer” po obozie, byli wzruszeni, wzburzeni okrucieństwem, zadawali głębokie pytania przewodnikowi.

Lekcja muzealna w Galerii Historii Miasta w Jastrzębiu

W czerwcowy dzień, początkowo słoneczny, potem nieco deszczowy klasy przysposabiające i gimnazjalne z paniami Anią, Oktawią i Adrianą pojechały do Jastrzębia Zdroju. Celem wycieczki była lekcja muzealna w Galerii Historii Miasta w Jastrzębiu oraz zwiedzanie Parku Zdrojowego i Inhalatorium Solankowego.

Żyj smacznie i zdrowo!

W ramach ogólnopolskiego konkursu „Żyj smacznie i zdrowo” 7 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół nr 6 w Rybniku odbył się międzyszkolny konkurs „Ucz się ze smakiem”. Konkurs był adresowany dla uczniów gimnazjum z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. W wydarzeniu wzięły udział 4 szkoły z Rybnika: Gimnazjum nr 6, Gimnazjum nr 7 i Gimnazjum nr 19 oraz dodatkowo Szkoła Przysposabiająca Do Pracy.

Misja Apollo

Uczniowie klas  Ibu, IIa/p , III e/p z paniami Danutą, Oktawią i Adrianą pojechały do Miejskiej Biblioteki Filia nr 8 Smolna. Tam panie bibliotekarki przygotowały bardzo ciekawą lekcję biblioteczną o  pierwszej wyprawie na księżyc.

Dni Boguszowic z naszym udziałem

W dniach 3 i 4 czerwca na terenie ogrodów farskich przy miejscowej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa odbywały się „Dni Boguszowic”. Zespół Szkół nr 6 też tam był. Zobaczcie sami.

I Sportowe Spotkanie Integracyjne czyli dzień dziecka na sportowo

1 czerwca w Zespole Szkół nr 6 zorganizowano dzień sportu. W integracyjnym współzawodnictwie uczestniczyli także goście czyli młodzież z Gimnazjum nr 7. Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia.

Sport przeciw barierom

W dniach od 15-19 maja w ramach mikroprojektu regionu Silesia CZ – PL „Sport przeciw barierom” uczniowie Zespołu Szkół nr 6 wraz z opiekunami oraz partnerzy ze szkoły w Hlucinie uczestniczyli w obozie turystycznym. Obóz odbywał się w Republice Czeskiej w miejscowości Lipova Laznie w Sudetach, region Jesenik.

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną 2017

09 maja 2017 w Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie odbyły się szóste obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Wyróżnienia w XXII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Dom"

Nasi uczniowie po raz kolejny zdobyli wyróżnienia i kwalifikacje do wystawy w plastycznym konkursie organizowanym przez Miasto Radlin,Miejski Ośrodek Kultury i Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Radlinie.

Aron Baszczok kl.II Ap Wyróżnienie
Kamila Anioł kl.II Au  Wyróżnienie
Natalia Kosmalska Kl.III Ep Kwalifikacja do wystawy

Poetki w bibliotece szkolnej

W ostatnim tygodniu kwietnia gościły w bibliotece szkolnej poetki z naszego regionu.
Uczniowie mieli okazję posłuchać wierszy o jednym z najpiękniejszym dni w roku  -
o  Dniu Matki. To święto obchodzone jest jako wyraz szacunku dla wszystkich matek.

Wizyta na europejskim poziomie

W dniach 24- 28 kwietnia Zespół Szkół nr 6 w Rybniku gościł przedstawicieli partnerskich placówek z Portugalii, Litwy i Estonii, z którymi współpracujemy w ramach realizowanego projektu Erasmus + "I Am Prosperous". Zapraszamy do fotorelacji.

Zespół Szkół współorganizował międzynarodowe sympozjum

Zespół Szkół nr 6 wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Kształcenia z Cieszyna był gospodarzem międzynarodowego sympozjum pt. „Szkolny model pracy z uczniem ze specyficznymi zaburzeniami w uczeniu się”.  Honorowy sprawował Uniwersytet Śląski w Cieszynie Wydział Etnologii i Nauki o Edukacji. Tematyka międzynarodowego spotkania, w którym uczestniczyli nauczyciele, pedagodzy oraz dyrektorzy placówek ukierunkowana była głownie na dzieci i młodzież ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Rekolekcje wielkopostne

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 6 w Rybniku swój czas szczególnego spotkania z Bogiem przeżywali w dniach 27– 29 marca 2017r. Rekolekcje w tym roku prowadził ksiądz Krzysztof Mikiciuk, który na co dzień jest wikariuszem w parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Boguszowicach.

Jarmark Wielkanocny

W dniu 08.04.2017 w domu Kultury w Rybniku Niedobczycach odbył się jarmark Wielkanocny. Wśród wystawców znalazło się również Stowarzyszenie ,,DLA Dobra" działające przy Zespole Szkół nr 6 w Rybniku. Członkowie stowarzyszenia poprowadzili także w tym dniu zajęcia warsztatowe dla odwiedzających jarmark. Było układanie palm wielkanocnych oraz zdobienie wydmuszek metodą decoupage.

Bieg Kopernika z udziałem naszych uczniów

W sobotę 25 marca na terenie Nadleśnictwa Rybnik odbyła się trzecia edycja Biegu Kopernika  zorganizowanego przez IV Liceum z Rybnika. Honorowy patronat nad imprezą sprawował prezydent naszego miasta Piotr Kuczera. W sportowym współzawodnictwie uczestniczyła także 4 osobowa reprezentacja Zespołu Szkół nr 6 wraz z opiekunem Tomaszem Marciakiem.

Zespół Szkół nr 6 na Targach Edukacji

W pierwszym dni kalendarzowej wiosny 21 marca w Rybniku odbyły się Targi Edukacji. W X edycji przedsięwzięcia uczestniczył również Zespół Szkół nr 6, który zaprezentował swoją ofertę edukacyjną. Oficjalnego otwarcia Targów dokonał zastępca prezydenta miasta Rybnika Wojciech Świerkosz.

Wyjeżdżamy na obóz narciarski

W dniu 16 marca odbyło się spotkanie organizacyjne w ośrodku Mala Moravka w Republice Czeskiej gdzie w dniach od 27-31 marca odbędzie obóz narciarki dla młodzieży z Zespołu Szkół nr 6 z Rybnika w ramach projektu „Sport przeciw barierom”. Nauczycie obejrzeli obiekt wraz z zapleczem sportrowo-rekreacyjnym. Ustalono ramowy plan dnia. Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia.

WYCIECZKA DYDAKTYCZNA DO ŚLĄSKIEGO CENTRUM FLORYSTYCZNEGO "REKPOL"

28 marca 2017 szkolnym busem,  Julia, Ola, Mateusz i Sebastian tj. ogrodnicy ze szkoły zawodowej byli na wycieczce zawodowo- dydaktycznej w REKPOLU.

Koniakowskie koronki w bibliotece szkolnej

W czwartek 9 marca do biblioteki szkolnej zawitała pani Irena Matysiak, mieszkanka Boguszowic, która kocha góry i Koniakowskie Koronki. Zapraszamy do fotorelacji z tego spotkania.

Międzynarodowe Współzawodnictwo

Uczniowie Zespołu Szkół nr 6 uczestniczą w sportowej rywalizacji odbywającej się w ramach mikro projektu Euroregionu Silesia. Koordynatorem międzynarodowego przedsięwzięcia jest zaprzyjaźniona z polską placówką Szkoła Zawodowa z Hlucina w Czechach. Zapraszamu do fotorelacji z tego wydarzenia.

Aktywnie spędzamy czas - warsztaty terapeutyczno - integracyjne

Na początku grudnia zakończyły się warsztaty terapeutyczno - integracyjne organizowane w naszej szkole z inicjatywy Stowarzyszenia Dla Dobra realizowane przy wsparciu finansowym Miasta Rybnika.

Wycieczka do biblioteki

W poniedziałek 5 grudnia klasa trzecia Szkoły Przysposabiającej do Pracy pojechała na wycieczkę do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku. W Oddziale Zbiorów Specjalnych powitała nas bibliotekarka pani Małgorzata Drozdek.  Zaprezentowała uczniom książki dla niewidomych i niedowidzących pisane systemem Brailla

Tydzień Regionalny za nami

W dniach od 28 listopada do 2 grudnia w Zespole Szkół nr 6 zorganizowano Tydzień Regionalny. Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.

Wycieczka do Muzeum Śląskiego

Listopadowego, aczkolwiek bardzo słonecznego dnia uczniowie z paniami Adrianą, Agnieszką, Izą i Moniką wyruszyli pociągiem do Katowic, zwiedzić  stolicę Śląska, i jego wielką atrakcję –Muzeum Śląskie.

Narodowe Święto Niepodległości

W poniedziałek 14 listopada w Zespole Szkół nr 6 zorganizowano okolicznościową akademię w związku z przypadającą w bieżącym  roku 98 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Każde spotkanie, a zwłaszcza takie jest znakomitą lekcją historii, a także okazją do przypomnienia ważniejszych wydarzeń z dziejów naszej ojczyzny.

Wycieczka do Stolarni "Blastol" w Rybniku

17 października uczniowie klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do  zakładu stolarskiego.
Wycieczka ta odbyła się w ramach zajęć rewalidacyjnych usprawniających aktywność na rynku pracy oraz wpisała się w obchody VIII Rybnickich Dni Kariery.

VIII Rybnickie Dni Kariery za nami

Za nami kolejna VIII już edycja Rybnickich Dni Kariery. Przedsięwzięcie odbywające się w dniach od 17 do 21 października było ukierunkowane na szeroko rozumiane poradnictwo zawodowe. W tym okresie zorganizowano szereg działań w tym konkursów, konferencji czy spotkań, których celem było m.in. dotarcie do młodzieży z przesłaniem, że to od niej samej zależy start w dorosłe życie zawodowe. W Rybnickich Dniach Kariery uczestniczyli także uczniowie Zespołu Szkół nr 6, którzy brali udział w II Międzyszkolnym Dniu z Pasją odbywającym się w ZST.

V Olimpijskie zmagania już za nami!

W czwartek 22 września na terenie boiska MOSiR w Rybniku-Boguszowcach odbyła się już po raz piąty Międzynawowa Olimpiada Integracyjna Rybnik 2016. Organizatorami przedsięwzięci byli wspólne Stowarzyszenie DLA DOBRA, Zespół Szkół nr 6. Zadanie otrzymało dotację z Miasta Rybnika.

Wakacje 2016 rozpoczęte

W piątek 24 czerwca dla ponad 100 uczniów Zespołu Szkół nr 6 zabrzmiał po raz ostatni dzwonek w roku szkolnym 2015-2016. Młodzież rozpoczęła dwumiesięczne wakacje. Rozdanie świadectw poprzedziła msza święta odprawiona w intencji nauczycieli, pracowników oraz uczniów placówki przez Proboszcza ks.Krzysztofa Błotko.